En Popüler Göğüs Estetiği Çeşitleri | Birazhaber - Son Dakika - Güncel - İnternet - Haber Sitesi
Birazhaber – Son Dakika – Güncel – İnternet – Haber Sitesi

Biraz Haber

Biraz Haber

En Popüler Göğüs Estetiği Çeşitleri

Göğüs estetiği, en sık tercih edilen estetik operasyonların başında geliyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler, en popüler göğüs estetiği çeşitlerini anlattı.

En Popüler Göğüs Estetiği Çeşitleri

En popüler meme cerrahisi prosedürleri meme büyütme ve meme dikleştirmedir. Her iki operasyon aynı vücut bölgesine yönelik yapılsa da kendilerine spesifik amaçları ve sonuçları vardır. Meme büyütmede meme hacmi, boyutu ve dolgunluğu bir meme implantının cerrahi olarak yerleştirilmesi ile arttırılır.

Meme dikleştirme cerrahisi genç ve yuvarlak görünüm ve şeklini kaybetmiş, sarkan, düz göğüslerin neden olduğu estetik göğüs problemlerini düzeltmek için yapılır. Sarkmanın primer nedenleri: yaş, genetik, gebelik/emzirme ve kilo değişimleridir; meme dikleştirme (mastopeksi) bu problemleri giderebilir. Çok hafif meme sarkma vakalarını meme büyütme tek başına iyileştirebilir. Ama bir noktadan sonra meme büyütme sarkma problemine çözüm olmaz, benzer şekilde göğüs dikleştirme, göğüslerin genel boyut veya şeklini arttırmaz.

Eğer cerrahi amaçlarınız meme boyutunu arttırmak ve sarkan meme düzeltmekse göğüs dikleştirme ile birlikte göğüs büyütme prosedürünü aynı anda yaptırabilirsiniz (büyütme-mastopeksi).

Aşağıdaki özelliklere sahip kadınlarda meme büyütme ile birlikte dikleştirme uygun olmaktadır:

  • Küçük, sarkmaya başlamış memeler
  • Gebelik veya kilo oynamalarına bağlı olarak göğüslerde hacim kaybı ve gerilme
  • Uzamış veya pendülöz memeler
  • Asimetrik göğüsler
  • Şekil ve konturunu kaybetmiş memeler
  • Sarkık ve hacim kaybetmiş memeler

Sorunlu memeler için birçok meme büyütme seçeneği arasından seçim yapılabilir. Yeterli meme dokusuna sahip, sarkık memesi olan bir kadında sadece dikleştirme gerekebilir; ama memeler aynı anda hacim kaybedip, sarkarsa büyütme ile birlikte dikleştirme en iyi seçenektir.

Yayın tarihi: 22.01.2019

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: