Binali Yıldırım'ı sordu | Birazhaber - Son Dakika - Güncel - İnternet - Haber Sitesi
Birazhaber – Son Dakika – Güncel – İnternet – Haber Sitesi

Biraz Haber

Biraz Haber

Binali Yıldırım’ı sordu

Cumhrubaşkanı Erdoğan, “Bugün Sayın Merkel ile bir görüşmem vardı. Tabii Sayın Binali Bey’i ilan ettiğimizi o da duymuş ve ‘İstanbul’a da Binali Yıldırım Bey’i aday olarak koymuşsunuz’ dedi. Tebriğini bildirdi. Evet, yani olay, burası İstanbul. İstanbul’a seçilecek olan ismin ne kadar önemli olduğunu anlatmak için bunu ifade ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım’ı sordu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Teşkilat Toplantısı’nda konuştu.

Dün gerçekleştirilen büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarına başarılar dileyen Erdoğan, “Hala görevde olup da 31 Mart’ta görevi bayrağını devredecek arkadaşlarımıza İstanbul’a ve partimize yaptıkları katkılar için şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Görevlerine devam etmek üzere aday gösterdiğimiz veya ilk defa bu seçimde ilçelerinde aday olarak yarışa girecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.

“Merkel, tebrik bildirdi”

İstanbul’un sadece ekonomisiyle, ticaretiyle, kültürüyle, sanatıyla, sporuyla değil insanıyla ve onunla mana bulan siyasetiyle de Türkiye’nin en renkli, en zengin, en kapsayıcı ve en büyük şehri olduğunu aktaran Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu şehrin mahalli idareler yönetimine sahip olmak demek sadece sıradan bir belediye başkanlığına sahip olmak demek değildir. Hepimiz de biliyoruz ki İstanbul bunun çok ötesinde bir anlama sahiptir. Bugün Sayın Merkel ile bir görüşmem vardı. Tabii Sayın Binali Bey’i ilan ettiğimizi o da duymuş ve ‘İstanbul’a da Binali Yıldırım Bey’i aday olarak koymuşsunuz’ dedi. Tebriğini bildirdi. Evet, yani olay, burası İstanbul. İstanbul’a seçilecek olan ismin ne kadar önemli olduğunu anlatmak için bunu ifade ediyorum. İstanbul, sıradan bir şehir değil. Şimdi inşallah biz bu seçimde 39 ilçemizde gümbür gümbür gelmemiz lazım.”

(AA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: