'Yolsuzluk, yokluk bizim dönemimizde olmadı' | Birazhaber - Son Dakika - Güncel - İnternet - Haber Sitesi
Birazhaber – Son Dakika – Güncel – İnternet – Haber Sitesi

Biraz Haber

Biraz Haber

‘Yolsuzluk, yokluk bizim dönemimizde olmadı’

‘Yolsuzluk, yokluk bizim dönemimizde olmadı’

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Teşkilat Toplantısı’na katıldı. Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen’in açıklamalarına değinen Erdoğan, “İstanbul’un benden önceki biliyorsunuz CHP’li belediye başkanı Nurettin Sözen, yapılan eleştirilere Ümraniye çöplüğünün patlamasıyla ilgili gerçekten çok dikkati çekici bir değerlendirme yapıyor. Hakikaten üzüldüm. ‘Grevi olmayan bir toplumda yaşamaktansa çöp yığınlarıyla demokrasi içinde sendikası, toplu sözleşmesi olan bir düzende yaşamayı yeğlerim.’ diyor. Hale bak. O zaman grevler varmış da çöp yığınları ondan varmış. Sayın Sözen, sen herhalde İstanbul’da yaşamıyordun. Başka bir yerdeydin, yoksa uzayda mıydın?” dedi. 

İZBAN’I NEDEN ÇÖZMÜYORSUN

“Ümraniye’deki vahşi çöp depolama alanına nasıl müsaade ettin?” diye soran Erdoğan, şunları kaydetti: “Ama CHP çöp, çöp yığını, hava kirliliği, susuzluk demektir. Biz geldik. İstanbul’da çöp kaldı mı? Bizimle beraber grev denilen olaylar ortadan kalktı. Eğer grev olmuyorsa demek ki işçinin hakkını veriyorsun, hukukunu gözetiyorsun. İzmir’de İZBAN’da grev var. Hadi buyur neden çözmüyorsunuz?” Başkan Erdoğan, yolsuzluğun, yasakların ve yokluğun kendi dönemlerinde olmadığına vurgu yaparak, halkı bunlardan kurtardıklarını anlattı.

CHP’ye sert sözler

Başkan Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Teşkilat Toplantısı’nda konuşma yaptı.

Teröristleri inlerinde imha ediyoruz

Bugünlere kolay gelmediklerinin altını çizen Erdoğan, şöyle devam etti: “Yeri geldi sokaklarda kaos çıkartılarak, yeri geldi çukurlarla ülkemizin birliği tehdit edilerek, yeri geldi emniyet-yargı kumpasıyla, yeri geldi doğrudan darbe girişimiyle yıkılmak istendik. Milletimizle el ele gönül gönüle vererek hepsinin de üstesinden geldik.

Yetmedi envai çeşit terör örgütünü sınırlarımız ötesinde üzerimize saldılar. ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ dedik. Sözümüzde durduk, teröristleri inlerinde bastık ve imha ettik, imha ediyoruz. En son ekonomi silahını çektiler. 16 yıldır temin ettiğimiz güçlü altyapı ve hızlı bir şekilde aldığımız tedbirler sayesinde bunu da kontrol altına aldık.”

İmamoğlu’na ‘hemen randevu verin’ dedim

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun kendisinden randevu istediğini belirten Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “Ben de arkadaşlara ‘hemen randevuyu verin’ dedim. Buyursun, gelsin, kapımız açık. Kapımızı asla kapalı tutmayız. Her ne kadar genel başkanları böyle bir şeye çok sıcak bakmıyorsa da kendilerinin bu talebine özel kalemime talimatı verdim, ‘buyursun gelsin, çayımızı, kahvemizi içsin’ dedim. Niye? Bizim karakterimizde bu var da onun için. Biz hoşgörü sahibiyiz. Biz, gelene ‘hayır’ demeyiz. Açar, konuşuruz, dertleşiriz” diye konuştu.

Kaybeden kendini sorgulasın

Başkan Erdoğan, “31 Mart’ta görevi devredecek arkadaşlarımıza İstanbul’a ve partimize yaptıkları katkılar için şükranlarımı sunuyorum” dedi. ”Seçim kaybeden, oyu düşen, halkla arasındaki iletişimi bozulan her arkadaşımız dönüp kendini sorgulamalı.” diyen Erdoğan, şöyle konuştu: “Suçu başkalarına atmak, hele hele millete atmak sadece züğürt tesellisidir. Her ilçede, her ilde eksiğimizi, fazlamızı görüp ona göre yola devam edeceğiz. Hassasiyetlere dikkat edeceğiz. ‘Burada da işte hanımlar fazla oldu’ deme hakkımız yok. Bu toplumun yüzde 51’i bayan. Buna bir defa dikkat edeceğiz.” 

ABD sonrası Suriye’de yakın temas kararı 

Başkan Erdoğan’ın Almanya Başbakanı Angela Merkel’le yaptığı telefon görüşmesinde ABD’nin Suriye’den çekilmesi sonrası yakın temasta olma konusunda mutabık kalındı.

Başkan Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel telefonda görüştü. Görüşmede, ikili ilişkiler, Suriye’deki gelişmeler, Avrupa’ya düzensiz göç hareketleri ve terörle mücadele konuları ele alındı. İki lider, gerek İstanbul Zirvesi’nin sonuçlarının, gerek ABD’nin Suriye’den çekilme kararını müteakip sürecin takibi için yakın temasta olmaya devam etme hususunda mutabık kaldı. Alman Hükümet Sözcü Yardımcısı Martine Fietz de, görüşmenin merkezinde Suriye’nin yer aldığını bildirdi. Fietz, “Şansölye, özellikle Suriyeli mültecilerin kabulü konusunda Türkiye’nin rolünü takdir etti” açıklamasında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: